Wanhao i3 PLUS soovituslikud modifikatsioonid.

Oma esimeses postituses lubasin kirjutada ausa ülevaate Wanhao i3 Plus täismetall hotend’i uuendusest. Tellisin vana aasta lõpus kauba ühest UK veebipoest ja sain ka hiljuti selle kätte ja paigaldatud. Tellisin neilt nii hotend’i kui ka ekstruuderile alumiiniumist kangi koos plaadiga. Ma sellest väga palju praegu veel ei räägi, sest katsetan veidi pikemalt ennem kui ütlen oma arvamuse, aga esmamulje sellest on igaljuhul hea. Printimiskvaliteet on parem kui originaalotsikuga ja nüüd teemasse tagasi tulles, siis printisingi endale sellega hunniku prinditavaid modifikatsioone. Osad modidest on selleks, et oleks mugav kasutada ja osade puhul on ka nähtav tõus printimiskvaliteedis.

Kõigepealt räägin mis ma printisin ja siis pärast muudatustest veidi pikemalt. Kõigepealt esimesel pildil on siis näha otse niidirulli all olevat niidihoidjat. Siis selle all ekstruuderi küljes on uuendatud Diicooler. Voodi vedrude all on plastseibid. Ekraan on toodud väljapoole prinditud korpusega mis mulle endale väga ei meeldinud, seega tegin talle mõned väiksed muudatused.

Kõik modifikatsioonid ühel pildil

Alustame algusest. Niidihoidja järele tekkis mul vajadus kuna kasutan väiksemate n.ö. tavasuuruses rullidele ka lisaks Colorfabb’i 2,2kg kaaluvaid rulle. Kuna nii suur rull loomulikult printerile otsa ei mahu, siis seisab ta tavaliselt mu teise printeri peal. Selle tarbeks on talle ka 3D prinditud rullihoidja. Et rull veereks korralikult on tal ka rulalaagrid rullihoidja rataste sees. Tulevikus õpetan ka kuidas teha “Maailma parim rullihoidja” :).

Jutt läks jälle natuke teemast välja aga lühidalt, niidihoidja on kõvaks abiks olnud nii suuremate rullide kasutamisel, halvasti keritud või ise keritud rullide puhul ja ka näidisniidiga printimisel (näidisniit on 10m pikk rõngasse keritud niit ilma rullita). Üks esimesi asju mida võiks printida, paigaldamine on äärmiselt kerge – käib raamipeal oleva rullihoidjale külge originaalpoltidega.

Niidihoidja printimine.

Ülemisel pildil on näha veidi lähemalt voodi vedrude all olevaid plastseibe. Sellel täiendusel on veidi tõsisema tooniga ajalugu. Üks kasutaja märkas, et Wanhao i3 plus voodi võib teatud juhtudel lühisesse minna. Wanhao reageeris sellele teatele kiirelt ja pakkus minu arusaamistmööda isegi paranduse sellele välja. Samas ka keegi kasutajatest oli juba ise teinud 3D prinditavad seibid. Kuna minu printer tuli juba koos nailonseibidega (ehk siis Wanhao oli selle seeria juba parandanud), siis kasutasin need seibid ära vedrude fiksaatorina. Märkasin lihtsalt, et mingi hetk võisid voodivedrud lääbakile vajuda, sellega läheb ka siis voodi natukene loodist välja. Need seibid hoiavad ilusti voodivedrud paigal. Tarvis oli ainult reguleerimismutter lahti keerata, veidi printimisalust tõsta ja seib sinna alla surada. Soovitan ise kah selle uuenduse printida, ka paigaldus ei ole tal raske.

Järgmine uuendus oli mul Diicooleri jahutus. Originaaljahutus on küll hea aga Diicooler toimib paremini, sest õhku puhutakse igast suunast mitte ainult eestpoolt. Thingiverse juhend soovitab kasutada radiaalventilaatorit. Kuna seda mul hetkel ei ole, siis printisin välja ka autori tehtud adapteri millega saab kasutada originaalventilaatorit. Autor kirjutas, et see on parem kui originaallahendus aga mitte siiski nii hea kui radiaalventikaga. Esimese osaga sellest jään ka ise nõusse. Radiaalventilaatorit proovin siis kui saan selle ükskord osta. Printisin välja Mr. Stringy, et näha kas sellest ka kasu oli. Kahjuks oli see test mõned päevad tagasi ja mul ei ole enam näidiseid alles kuid ennem vs. pärast vahe oli selgelt näha. Ahjaa, mainin ära, et printeripea liikumisel tekivad nöörikesed eriti tihti PETG’d kasutades. Aitab selle vastu muuhulgas tavaliselt ka korralik jahutus. Kui saan sellele külge ka radiaalventika, siis kirjutan kas tasus uuendus ära või mitte. Aga igaljuhul soovitan ka seda uuendust. Eelmiste puhul ei ole materjalis nii väga vahet aga see võiks olla prinditud kindlasti PETG’st mitte PLA’st. Tegemist on sellise uuendusega mida võiksid teha siis kui oled natuke põgusamalt printeritega tuttav ja saad peenikeste juhtmete ja kuuma hotend’i käsitlemisega hakkama. Päris tõsiselt, sa pead jälgima, et ei lõhuks ära termistori juhtmeid ja et Diicooler ei puutuks vastu kuumablokki. Ole hoiatatud!

Viimasena printisin printeri LCD ekraanile korpuse. Korpus sai prinditud suuresti selle tagamõttega, et oleks lihtsam ligipääs ekraani enda SD kaardi pesale. Jah, ekraanil endal on ka microSD kaardi pesa. See ei ole küll .stl failide printerile söötmiseks vaid on LCD ekraani tarkvarauuendamiseks. Wahnao i3 Plus printeril on väga aktiivselt arendatav alternatiivtarkvara (räägin selle plussidest teises artiklis). Kahjuks aga on vaja uuendamisprotsessiks pääseda ligi ka ekraanile. 3D printer on täppismasin ja ei ole soovi seda pidevalt lahti kiskuda. Lisaks paneb see ka ekraani veidi parema nurga alla. See tähendab aga seda, et parem on seda opereerida seistes. Tegin sellele korpusele mõned endale loogilisena tunduvad muudatused. Järelmõttena sai tehtud augud kruvidele kuna mul puudusid sobiva suurusega kruvid seestpoolt kinnitamiseks :). Selle täienduse osas pead sa ise vaatama kas sulle seda vaja on. Paigaldus on veidi keerukam kuna eeldab printeri mõningast lahtivõtmist. Printeri enda töös see midagi ei muuda ja auke juurde teha printerile ei ole vaja. Ehk siis kõik on tagasivõetav.

Mis edasi? Järgmiseks võtan ette raami jäigemaks tegemise. Siis ma arvatavasti mõneks ajaks võtan vaiksemalt selles osas mis puudutab modifitseerimist. “Maario, aga miks sa neid asju teed, kas ta muidu ei tööta?” küsid sa. Jah, loomulikult ta töötab aga Wanhao i3 printer ongi selline tore asi, et pakist välja võttes töötab ta juba hästi aga väikese vaevaga saab ta veel paremaks.

Näeme teises osas

Maario


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.