Sissejuhatus R2-D2 projekti.

Olen varasemates postitustes mitu korda maininud R2-D2 projekti kohta. Sai ka paar pilti lisatud Artoo kuplist. Ma arvan, et põhjusest miks ma seda ehitada tahan ei ole vaja väga pikalt rääkida. Kes ei tahaks endale sellist lahedat piiksuvat robotit? 😀

Eelmiseks sünnipäevaks kinkis mulle elukaaslane BB-8. Umbes sinnakanti jäi ka see hetk kui hakkasin tahtma endale ka teist kuulsat Tähesõdade droidi. Olen varem näinud videosid sellest kuidas fännid on endale ehitanud ühe sellise puidust, metallist, plastikust… ühesõnaga materjale on palju. Otsimisel sattusin sellise mehe nagu Michael Baddeley peale. Tema on teinud 3D prinditava Artoo. Ta on ka päris korralikult arendanud ja täiendanud enda tehtud faile. Soovitan kindlasti pilk peal hoida ka tema tegemistel kel vähegi asja vastu huvi.

Üks jupike kuplist printimas.

Tänu sellele, et mul on 3D printer(id) ja elukaaslane kes toetab minu hulle hobisid ja tegemisi (loomulikult toob vajadusel ka kahe jalaga maapeale tagasi), siis otsustasingi, et need on need ongi need joonised mida ma otsin ;).

Projekt on massiivne ja olen endale esimeseks tähtajaks pannud 1 aasta. Eks näis kas läheb sellega pikemalt või lühemalt. Mõtlesin seda ka 1:2 või 1:3 skaalas teha, et saaks natuke kiiremini aga otsustasin ikkagi elusuuruse kasuks. Kuplist on prinditud juba päris mitu juppi ja isegi ilma värvimata ja poolikuna on päris ärevusttekitav seda vaadata.

Osa senitehtust. Pult mõõduks kõrval.

Loomulikult on plaan panna ta liikuma, häälitsema ja vilkuma. Teen aegajalt printimisest videosid ja jagan kui kaugele olen jõudnud või mis takistused mul tekkisid. Sellest postitusteseeriast ei saa kindlasti “Kuidas teha” kogu vaid pigem ülevaade minu progressist, mismoodi lahendasin mingi mure või mis takistus tekkis. Katsun ühe asjana küll teha võimalikult põhjaliku juppide- ja kulunimekirja neile kes tahavad ise ka Artoo ehitada. Ma kardan, et sellega tekiks ehk paljudel takistusi.

Varstikuulmiseni

Maario


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.