Micro Swiss täiendused Wanhaole.

Vana-aasta õhtul tellisin ühest UK poest nimega 3D Printz oma Wanhao i3 Plus printerile täismetall hotend’i komplekti ja alumiiniumist ekstruuderiplaadi ja kangi. Varasemalt ma uurisin printeri modifitseerimise kohta ja päris paljud soovitasid täismetall hotend’i. Plaat ja kang oli midagi sellist mis mulle endale osteldes silma jäi.

Alustame siis esimesest. Wanhao i3 Plus originaal hotend’i sees on madala hõõrduvusega PTFE toru läbi mille niit hotend’i otsikuni liigub. Sellist tüüpi hotend’id on olnud pikka aega üsna standardsed. Üheks suureks miinuseks PTFE puhul on see, et ta kannatab temperatuure kuni 240 kraadini. Liiga pikka aega üle nende temperatuuride kasutades rikud sa toru ära.

Tänu täismetall hotend’ile saab nüüd printida palju suuremat valikut materjale ja kõrgematel temperatuuridel. See ei ole küll alati eksklusiivselt täismetall hotend komplektide reegel aga suur pluss Micro Swiss komplekti puhul oli see, et sellega oli kaasas plaaditud vaskotsik. Ehk siis otsik mis on vastupidavam tavalistest vaskotsikutest. Sellisega saab muretult printida juba päris eksootilisi materjale nagu metall- , puit- või süsiniktäitega niidid.

Micro Swiss täismetall hotendi komplekt

Kaasas oli tal jahutusblokk, termotoru ja kaetud otsik suuruses 0.4mm. Pildil on termotoru poolenisti jahutusbloki sees. Tal on eriti kaval disain, väljaulatuv osa (kokkupanduna on see küll küttekeha sees) on tehtud roostevabast terasest mis on halvem soojusjuht kui jahutusbloki sees olev alumiiniumist termotoru teine osa. See tähendab, et termotoru on tehtud kahest erinevast metallist. See omakorda tähendab, et palju vähem kuumust hiilib mööda termotoru ja mööda niiti ülespoole. Üsna hästi on seda näiteks näha siis kui peale printimist niidi välja võtad ekstruuderist. Sulatatud otsa pikkus on alati palju ühtlasem.

Teine asi mis mulle eriti meeldis selle komplekti puhul oli plaaditud otsik. Tavalise vaskotsikuga võrreldes on printimisel vahe märgatav. Olen pidanud teda palju vähem puhastama ja otsiku pealt niidikollide ärasaamine on ka tunduvalt lihtsam. Näiteks vaskotsikute puhul oli mul tihti mureks see, et kui suurem klomp sattus otsiku külge, siis pintsettidega selle eemaldamisel jäi ikkagi üsna palju sellest maha. Micro Swiss otsiku saab ikka tunduvalt puhtamaks.

Minu Wanhao originaalhotend’il riknes mingi hetk PTFE toru ja sellega tekkis hulga poltergeiste keda sealt taga hakata ajama. Micro Swiss komplektiga pole mul ausaltöeldes muret olnud. Ma olen saanud printida kõrgematel temperatuuridel ja ka veidi suuremate kiirustega. Uuendus mida ma igaljuhul soovitan. Paigaldus ei ole väga keeruline kui töötada rahulikult ja läbimõeldult ja jälgida juhendit sõnasõnalt. Pea meeles seda, et jõuga kinni või lahti keerata midagi ei ole vaja.

Teine toode mille Micro Swiss’i valikust tellisin oli metallist ekstruuderiplaat ja niidikang.

Micro Swiss ekstruuderiplaat ja kang koos vedru ja kruvidega.

Plastikdetailidel on kombeks aja jooksul koormuse all deformeeruda. Ei aita selle puhul ka see, et ekstruuderi plastikosad on ka kuumuse lähedal. Otsest vajadust mul too moment selle komplekti järele ei olnud. Ma küll kahtlustasin, et lisaks vigasele PTFE torule võib originaalkang ehk olla ka mõjutajaks miks mul ennem uuenduste paigaldamist suurematel kiirustel ekstruuderi hammasratas libises. Aga kuna ma juba niikuinii ekstruuderi pidin lahti võtma, siis otsustasin ka selle tellida ja paigaldada. Vähe sellest, et paigaldatuna on ta juba esteetiliselt ilus oli ka detailide kvaliteedis vahe sees. Näiteks kangi küljes olev laager oli palju kvaliteetsem. Wanhao on oma printeri küll vägagi hästi ehitanud arvestades hinda aga mõne asja puhul paistab odavam hind välja. Eks see ole pigem detailide tootja mitte Wanhao kvaliteedikontrolli süü. Lisaks on ektruuderi plaat tehtud 4mm auguga nendele kes soovivad seda modifitseerida, et printida painduva materjaliga (näiteks NinjaFlex vms).

Kokkuvõttes on see ka üks asjalik uuendus. Kui rahakott kannatab, siis soovitan selle tellimisel juurde võtta. Paigaldus on väga lihtne. Jälgima peab ainult seda, et kangi kruvi liiga kõvasti kinni ei saa.

Head printimist

Maario


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.