Tere uuesti.

Viimasest artiklist/juhendist on veidi aega jälle möödunud. Seda praegust postitust ei peaks võtma kui järgmist, vaid kui esimest omalaadsest kandest. Otsustasin, et lisan siia lehele rohkem ka isiklikumat laadi tegevuse kohta infot. Ei ei, ma ei pea silmas pilte reedeõhtusest pubiskäigust või jalutuskäigupilte Tartu tuvidest ja kajakatest vaid ikka suuresti hobide ja tehnikaga seonduvatel teemadel.

Ma kahjuks ei jõua üksinda alati nii palju artikleid kirjutada ja ühe kirjutamine võtab ikkagi omajagu ettevalmistust. Õnneks mu elukaaslane lubas tulla abiks nii, et mingist hetkest võib ka tema nime alt ilmuda postitusi.

Mis vahepeal toimunud on ja mis tulemas?

Printerile olen nüüd printinud välja mõned täiendused. Selle kohta teen eraldi ühe postituse kui kõik on kokku pandud. Need asjad mis ma välja printisin olid rihmapingutid, rihmaratta kinnitus ja printeri raamile jäikuse lisamiseks detailid. Ülejärgmisel nädalal peaksin saama töödega ühelepoole, sellele järgneb väike testimine ja siis kirjutan kokkuvõtte.

R2-D2’le olen kupli printimisega poolepeal. Otsa on saanud vahepeal materjal ja edasine tegevus ootab selle tellimise taga.

Uutest asjadest võtame vahepeal ette Tähesõdade teemalise miniarvuti ehituse. Natuke infoks selle projekti kohta, et mul on alles metallkarp mille sees tuli BB-8 robot. See tundub olevat ideaalne, et sinna mahutada Raspberry Pi ja väiksemat sorti ekraan.

Koduvideode töötlemiseks ostsin ma jupp aega tagasi soodukaga Cyberlink Powerdirector 17 tarkvara. Seda sama tarkvara kasutasin ma ka enda Fusioni juhendi toimetamiseks. Mu poeg tunneb videotöötluse vastu huvi. Varasemalt on ta seda teinud Mac’il, nüüd oleks tarvis ka Windowsi rakendusi kasutama õpetada. Ka sellest peaks saama ühtteist kirjutada.

Videodele juurde oleks tarvis ka muusikat. Kunagi ammu-ammu tegelesin arvuti abil muusika loomisega (oma hobiks, mitte midagi tõsisemat 😀 ). Mingi hetk õppisin kitarri ja veidi ka kunagi iidsel ajal klaverit. Nüüd sai ostetud selline riistapuu nagu Native Instrumenti Maschine MK3. Kuna see kõik läheb n.ö. “koduste hobide” alla, siis ka sellest klõbistan siia mingil hetkel. Eriti tasuks seda lugeda ehk sellel kel uus huvi asja vastu. Võrdlust teiste omalaadsetega siit leida pigem ei saa. Ennem seda olen kasutanud AKAI MPD 218’t. Ehk siis minu kogemus erinevate “pillidega” on kahjuks liialt väike. Praeguse valiku Maschine vs MPC Touch vahel tegin ainult tänu internetile.

Lisaks läheb leht järgmisest kuust väikese täiendamise alla. Üldpildis midagi väga ei muutu. Värvid mulle meeldivad ja kujundusega üldiselt olen rahul. Teen paar lisamoodulit juurde. Üks nendest oleks teadete jaoks. Selle all pean siis silmas siis selliseid asju nagu tarkvarakampaaniad jms.

Näeme jälle

Maario


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.